Burger King Yorum Ekleyin
1x1
Kurye (Mevcut Çalışan)
Eskişehir
1x1
19.Haziran.2012

Artılar :

ssk herkezinde söylemiş olduğu gibi iyi maaşlarda zamanında yatıyo

Eksiler :

diger yazılan yorumların bırazını okudum parmaklar (giriş çıkış saatleri ) konusunda şikayer var ben sadece bizim şubede var sanıyodum miletin mesailerini neden yiyiyolar anlamış diğilim az bunun mesai'si az onun derken sağlam para gidiyo galiba cok hakımız yeniyo ben motorcuyum ama dondurma dan çıkamıyorum kurye olarak girdik masa topluyoz , elemanları okadar çok sıkıyolar ki içeriye gelenler kaçıyo hemen bize kalıyo işler de ee bi yardım ediver paket var yada başka bi işiniz olduğnu bildirdinizde ise kesin bi dil kullanıyolar dondurmaya geç , lobiyi topla ben mecburmuyum arkadaş sizin işinizi yapmaya düzgün davranın elemanlarınıza bırakıp gitmesinler şuan da bütün elemanlar müdürümüzden nefret ediyoruz , iş olmadığında bile rahat bırakmıyolar sölediklerini yapmıcağnızı sölediğiniz zaman acık acık tehtit ediyo sonra azdaha kararlı olunca geri adım hemen sesini çıkarmazsan eziyolar yani çalışılcak bi yer diğil anlıcanız o yüzdende eleman bulamıyolar vede elemenlar arasında ayrımcılık yapılıyo bunu restoran mudurunun kendisi yapıyo ben bu durumdan çok rahatsızdım halada öyleyim ve benimle aynı işi yapan arkadaşlarımda sikeyetcı ben bunu mudurun kendisine söledim ayrımcılık yapıyosunuz dedim yaparım yapmam sanamı sorcam dedi böyle bi müdürümüz var işte ...

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Kurye (Mevcut Çalışan)
Gaziantep
1x1
19.Haziran.2012

Artılar :

ssk ve çalışma saatleri ve işyeri sorunlarından uzak olmak.

Eksiler :

çalışma saatleri çoğu zaman eksik giriliyor parmak izi yapmışlar hikaye... diyelimki 1 ay çalıştınız bölünmüş hafta derler mesaileri yazmazlar. bayram haftası derler bayram gününü çıkarırlar izni düşerler 5 gün çarpı 7.5 saat hesaplarlar mesaini vermezler. 2009 yılında mesai yaptım maaşım deli para yıl 2011 mesai yaptım daha az maaş aldım.. örnek izin günü işe gidersin iznini yazaarlar. ama çalışırsın allah bilir ne zaman alırsın iznini parasını alsan 7.5 saatin parasını verirler.

Yönetime Tavsiyeler :

elmanınızı iyi seçin hakkını verin hakkınızı isteyin siz 1 saatini yazmayayım derseniz eleman bunun acısını öfkeyle çıkarıyor farkında değilsiniz elemanlarınızı hırsızlığpa ve kötülüğe teşvik ediyorsunuz. ssk kanunlarını en az sizin kadar biliyorum ama ekmeğime ihanet etmek istemiyorum ve aile beslediğim için susuyorum. müdürleriniz ve üstleriniz size şirin gözükme ve başarılı olduklarını kanıtlamak için elemanı sömürüyor sizde müdür başarmış zannediyorsunuz. envanterde eksik varmış bu ayki personel yemeği fazlaymış az yedir sonra elman iyi çalışsın. bayrama mesai yaptır az maaş ver. 5 yılımı verdim çok sağlam ve kazançlı çalışabilecekken bu şekilde olması üzücü. caner bey sizin yazdıklarınız yıllarca okudum kağıt üzerinde muazzam şeyler ama maalesef uygulamaya gelince restaurantlarda bunu göremedim. keşke daha fazla yazabilsem ama susuyorum. dilerim diğer elemanlar huzur içinde çalışır haklarını alarak ve adam gibi çalışarak..

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Commercial Staff (Mevcut Çalışan)
Kuşadası, Aydın
1x1
16.Haziran.2012

Artılar :

8 saat çalışıyon ve süper

Eksiler :

arka oda sakın girmeyimn

Yönetime Tavsiyeler :

arka odaya bir yöntem bulsunlar :)

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Kurye (Mevcut Çalışan)
Beylikdüzü, İstanbul
1x1
14.Haziran.2012

Artılar :

Düzenli gelir düzenli ssk

Eksiler :

Çok fazla çalıştırıyorlar, isteğiniz dışında mesai yapıyorsunuz.

Yönetime Tavsiyeler :

İşe alırken başvuru formunda çalışmaya müsait olduğunuz saatleri yazın diye bir bölüm varya burda belirttiğim saatlere onay verilip işe alındım ama bu saatlere riayet edilmiyor bu saatlere riayet edilmesi tek teemennim madem iş başvuru formuna böyle bir saatlerle ilgili ibare eklediniz beni işe alan restoran müd. bunu ok.ledi ve beni işe aldıysa kapasitemin üzerine çıkmamın istenmesi benim performansımın düsmesine sebep oluyor bu olayda hatalı olan kanımca ben değilim eğer çalışma saatlerim uygun değilse neden restoran müd.onay verip beni işe alıyor 3 aydır idare ediyorum...umarım bu şeffaf köşe bölümüne düşüncelerimi yazdığımdan dolayı iş akdim fesh edilmez ama her zaman doğruyu söylemenin erdemli bir davranış olduğu inancına sahibim bu arada marka city burger king restoranında kurye olarak görev yapmaktayım siz değerli büyüğümün bana vakit ayırıp sorunumla ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim ...

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Service Expert (Mevcut Çalışan)
Bornova, İzmir
1x1
14.Haziran.2012

Artılar :

artı yanı eksik yatsada parası zamnında yatıyo

Eksiler :

asırı baskı var sosyal hiç bi aktiviten olmuyo zaten sesin cıkmadıkca hep gece vardiyası yazıyorlar... sesin cıktığında maksat mutlu ol diye gunduz yazıyolar ama sonra gene gece kitliyorlar...ne yapsan yaranamıyon ancak yalaka olursan kazanıyon... gece vardiyasından cıkıp 2-3 saat uykuyla tekrar sabah vardiyasına gidiyosun. calışmayan eleman yerine sen calışıyon elemanda senin ustunden para yiyo senin maas aynı gene... calışma saatlerini takip etmedikce normal calışıyo gosteriyolar saatlerce mesai yapsanda bosa calışmış oluyosun... yemeklerde istediğini yiyemiyorsun genelde tavuk urunleri ki bide skt yaklasmıs urunler bitene kadar yediriyorlar mesela patateste eksi var imkansız alamazsın vermezler sozlardan zaten en fzla iki tne alblysun yoksa yasak... icicek pet bardakta 3 tne en fazla alblyosun baska yok... cogu zamn yoğunluk nedeniyle ayak ustu yediriyorlar ama yemek molan normal saati kullanmış gibi goruluyor.. vardiyan bittiğinde yalvrıyosun genelde cıkmak için saatinde cıkmıyorsun ki biri gelmezse o gun sen onun yerine vardysına devam ediyon... onlar seni sen istemediğin halde mesaiye tutuyolar saatlerce en iyi calışan oluyon... ama bir gun 10 dkka gec kal hemn laf soylerler baskı yaparlar boyle yapcaksan gelme falan filan gozunu yumar agzını acarlar onlar için sdce işi gor baska bişi yapma kole gibisin... bnm 3 senem gelyo hala senelik iznmim içerde kullanmadım vermiyorlar..zaten maas asgari ucret diyolar ama oyle değil aslında saatlik ucret oduyolar cogu maasda asgari ucretin altında alıyosun...

Yönetime Tavsiyeler :

mecburiyetin yoksa asla bu sirkete girme hayatının hatasını yaparsın...

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Service Expert (Mevcut Çalışan)
Ankara
1x1
13.Haziran.2012

Artılar :

Sabretme kapasiteniz yükselir. Kapanış vardiyası yaparsanız sabah ezanını rahatlıkla duyabilirsiniz. Değişik bir duygudur. İnsanlar işe giderken siz işten gelirsiniz. Ya da tam tersidir.

Eksiler :

tamamen mantık hatasıdır. askerlik gibidir. adamın hayatına bir güzel ederler. bütün bunlara rağmen hala burada çalışmaktayım. Neden böyle bir şey yaptığımı anlamış değilim. sosyal hayatını unutuyorsun bir kere. o artık yok. 7/24 o lanet yerden neredeyse hiç çıkamıyorsun. En önemlisi de ne yaparsan yap aldığın para aynı veya daha az. :)) şu an service expert konumundayım. Sürekli kapanış vardiyasıyla birlikte artık sabah ezanını her gün dinliyorum.

Yönetime Tavsiyeler :

"parayı veren düdüğü çalar"

bünyenizde çalıştırdığınız kişilere yeterli parayı verirseniz ve mesaileri eksiksiz yatırırsanız personeller sizin işinizi sallamaz adam gibi yapar , elinden geleni yapar. 8 saat çalışma yalanını da bırakın. en az 10 saat çalışıyoruz , tabi o gün şanslıysak. hangi burger king şubesine gidersem gideyim bu can sıkıcı durumlarla karşılaşıyorum.

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

şeffaf patron