Starbucks Yorum Ekleyin
1x1
Barista (Mevcut Çalışan)
Beşiktaş, İstanbul
1x1
28.Ağustos.2013

Artılar :

Sosyal çevre
Yeni arkadaşlıklar
ve eşsiz kahve tatları kahve bi yaşam biçimi olarak gelmeye başladı.

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Barista (Mevcut Çalışan)
Antalya
1x1
03.Mayıs.2012

Artılar :

Shaya sirketinde 2. ayima yeni girdim.Ilk girdigimde biraz cekindim ilk defa starbucks gibi gida sektöründe islev gören bir sirkette görev yapmaya baslamistim, ama alismam uzun sürmedi.Daha önceleri information alaninda calistigimdan dolayi insanlara starbucksin güzelligini anlatmam zor olmadi.Gelen misafir kalitesi belli.Ciddi bir is yaptigimizdan dolayi misafirlere kaliteli bir icecek yapmamiz icin kaliteli ve temiz insanlar olmamiz sart.Shaya sirketi bana ilk önce güven asiladi.Daha önceki calistigim sektörlerde bunu alamamistim.Starbucks sirketinde hemen hemen herkesin baristaliktan geldigini duyunca daha da cok gurur duymustum.Cünkü gercekten elemanlarina deger bir sirket oldugunu o an anlamistim.Artisi gercekten cok fazla say say bitmez diyebilirim.Bu sirkete gelerek gercekten bir kez daha pisman olmadigimi anladim "seffafpatron" sayesinde.Düsünce özgürlügü ve calisana degeri bir kez daha anladim.Tesekkürler "seffafpatron" , tesekkürler "Shaya".

Eksiler :

Elbette hersey mükemmel olacak diye birsey yok.Bana göre Starbucks´in tek eksisi gercekten esine az rastlanir da olsa kaliteyi düsürecek baristalar bulundurmasi.Tabi ki bu koskoca sirketi etkilemeyecek ama bir starbucks subesini etkileyebilir diye düsünüyorum.Ve egitime biraz daha önem verilmesi de lazim.Saygilar.

Yönetime Tavsiyeler :

Yönetime tavsiye vermek bir barista olarak haddime düsmez ama "eksiler" bölümde az da olsa konudan bahsettim.Tekrardan saygilar.

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Barista (Mevcut Çalışan)
Osmangazi, Bursa
1x1
17.Şubat.2012

Artılar :

Size kattıkları var, insanlarla sürekli diyalog içinde oluyorsunuz vizyonunuz genişliyor, kimi zaman eğlenceli bile olabiliyor çalışmak.

Eksiler :

Yönetimi biraz sıkı, her mağazada denk gelmez tabi ama denk gelirse bunaltır. Vardiya sistemi kötü, belirli vardiya yok. Fazla çalıştığınız saatler pek önemsenmiyor yaşanmamış gibi davranılıyor. Prosedürler barista haklarına gelince unutulabiliyor. Bu saydıklarım benim tecrübelediklerim.

Yönetime Tavsiyeler :

Yönetime tavsiye vermek haddimeyse eğer, bölge müdürleriyle mağaza müdürleri arasına resmiyet koymak gerek. Bölge müdürü mağaza müdürünün yanında olduğunda, baristanın tek güvence kaynağı ortadan kalkmış oluyor. Bölge müdürü MMin değil baristanın yanında olmalı. Bir de partner performans değerlendirmesinde nasıl müdür sslerin fikirlerini alıp değerlendiriyorsa, MM'i de barista değerlendirebilmeli, MM performans notunu barista görüşleri etkilemeli. Baristalara biraz daha söz ve savunma hakkı tanınmalı. Şahsen 1.5 yılda şahit olduğum, mm'i eleştirseniz ya da şikayet etseniz ya mağazanız değişiyor ya da mevcut mağazada sizi yıldırıyorlar bir şekilde.

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

Bir Çalışan (Mevcut Çalışan)
Maslak, İstanbul
1x1
11.Şubat.2012

Artılar :

Sektöründe lider
Arkadaşlık ortamı çok iyi

Eksiler :

Mesai saatleri tam belli değil

Beğendim   Beğenmedim    Uygunsuz olarak işaretle

şeffaf patron